Zdroj: http://www.xpress.cz/8309
Každý z nás má sexuální úchylku
09.12.2000 - Společnost - Sam
Dědíme po rodičích nosy, oči, vlasy, ale taky něco, co je těžké přiznat okolí a často i sobě - sexuální individualitu... (kdo ví, co dělali jeho rodiče a prarodiče v sexu, že?)
Lidé - každý člověk na této planetě je unikát, každý máme odlišné geny, které udávají, jak vypadáme či co zdědíme po předchozích generacích.
V dnešní době rasismu, nacionalismu a pozůstatku po minulém režimu, který odsuzoval vše atypické, je pořád tabu bavit se o nejskrytějších erotických touhách a snech - ale zkusme to porušit - třeba tímto článkem.
Nejprve probereme nejběžnější sexuální úchylky:
Bondage: téměř 50% lidí někdy uvažovalo o použití pout při milování, 27% to zkusilo, 10% to praktikuje, ale jen 4% lidí to přiznají...
Bondage je svazování při sexu za účelem lepšího prožitku způsobeného adrenalinem vzniklým omezením pohybu, zraku, řeči a neschopností ovlivňovat následné dění. K svázání se používají šátky, provazy, kožená pouta, řemeny, řetězy, želízka či fólie...
Bondage se dělí na - milostnou, bdsm a selfbondage - povězme si o nich více:
Milostná bondage - je něžná a jde hlavně o to, jak rafinovaně způsobovat vzrušení spoutanému partnerovi.
BDSM - (Bondage Discipline of Submisiv Masochism) je tvrdší svazování, kde jde o vzrušení z bezmoci a případné bolesti.
Selfbondage - je samosvazování, kdy se jedinec sváže i sám, aby se zbavil submisivity jako dítě schoulené do klubíčka.
Masochismus: Vznikl podle sexuální úchylky Leopolda von Sachera (1835 - 1895).
V masochismu vás vzrušuje bolest a podřízenost, máte svého pána (paní), pro kterého snesete cokoliv. Kousek masochismu je i v kultuře... Např. fakíři, kteří sedí na hrotech, pálí se a nebo řežou...
Sadismus: Tato úchylka je pojmenována po markýzi de Sade (1740 - 1817).
To, co vzrušuje lidi s touto úchylkou, je naprosté ovládnutí partnera, jeho strach a způsobování bolesti.
Sadismus v čisté formě je už ale nebezpečný. V zásadě způsobuje člověk bolest sobě nebo jiným:
1) při léčebném zákroku
2) při experimentu
3) ve sportu
4) v sebeobraně 5) jako trest
6) jako vyšetřovací prostředek
7) za účelem vyvolání rozkoše
8) zkouška při zasvěcovacím obřadu
9) kultovní oběti
10) k magickým účelům.
Typická ukázka dnešního zaběhlého sadismu v kultuře je velikonoční pomlázka, která má původ v sebebičování mnichů, kteří takto očisťovali hříchy lidí. Dokonce i dávání hobla oslavenci je sadismus...
Sadismus i masochismus se ale často nevyskytují v čisté formě, ale bývají zastoupeny obě dvě u jednoho člověka. Pak mluvíme o sadomasochismu. Podle poměru obou úchylek je pak daný člověk buď dominantní, nebo submisivní. Určité procento populace je tzv. Switch - jsou dominantní i submisivní, ač ne naráz.
Spousta šéfů a dominantních lidí v práci jsou sadisté, ale pokud není člověk plně dominantní a je ve vedoucím postavení, musí si tento rozdíl kompenzovat, proto většina otroků plazících se u boty dominy jsou naši velcí šéfové či politici...
Než se pustíme do dalších úchylek, bylo by též vhodné napsat něco i o odlišné orientaci:
Homosexualita: ačkoliv se mluví jen o 4% menšině, fakta jsou jiná. Až 40% žen má zkušenost v sexu se ženou, pouze u mužů je toto číslo jen kolem 6%. Tento propastný rozdíl je způsoben rozšířeným názorem, že sex dvou žen = hlazení a něžnost a sex dvou mužů = tvrdý anální sex, což není pravda. Známí homosexuálové byli i O. Wilde, Marie Antoinetta, Viktor Hugo, P.I.Čajkovskij, Sokrates, Andersen, lord Byron či Leonardo da Vinci.
Bisexualita: je sexuální orientace na obojí pohlaví - muže i ženy, nebrán v potaz je ale poměr mezi sexem s opačným a stejným pohlavím.
Transsexualita: člověk s touto orientací je opačným pohlavím vším kromě těla. Je pro něj často velmi těžké chovat se, jak okolí očekává podle pohlaví, s jakým se narodil. Ppokud se rozhodne pro změnu pohlaví - ať operací či jen oblékáním a chováním, bývá často odsouzen okolím i rodinou.
A nyní ostatní sexuální úchylky:
Fetišismus: jde o vzrušování libovolnou částí těla protějšku, oblečením, obutím či čímkoliv jiným. Fetišismus je malý a velký.
Malý fetiš je něco, co má prioritu při výběru partnera - dlouhé vlasy, blondýny, velká prsa, nos, malý zadek, výška či cokoliv jiného.
Velký fetišismus se projevuje tím, že k vzrušení při sexu potřebujete určitou věc a bez ní to není ono, či to vůbec nejde.
Nejčastější fetiše jsou oblečení - krajky, silonky, podvazky, korzet, kůže, latex, guma, PVC, lycra, samet, uniformy či lékařské oblečení.
Speciální kapitolou fetiše jsou pak nohy:
Footfetiš: je obdivování bosých nohou, dotyky atd.
Retifismus: vzrušení z bot (vysoké kozačky, lodičky atd.) , hlazení, líbání, drcení podpatkem či vyvrcholení do nich.
Transvestitismus: vzrušuje vás oblečení opačného pohlaví, oblékání do něj, vzrušení z odhalení nebo přímo chození v něm na veřejnosti? Pak sem patříte, dříve byla tato úchylka provozována tajně při maškarních plesích.
Hypererotismus: je to nadměrné vystupňování pohlavního pudu u žen s názvem nymfomanie.
Automonosexualismus - též narcisismus: u této úchylky vzrušuje člověka pohled na sebe sama - ať nahého nebo v určitém oblečení či situaci.
Exhibicionismus: je to vzrušení z veřejného obnažování. U mužů je nejčastější forma "křovák", kdy se obnažuje u křoví v parcích, u žen se projevuje při focení aktů, a u obou pohlaví s oblibou na nudapláži.
Kandaulismus: jde o vzrušení při ukázání nahého partnera cizím lidem (i fotky téhož). Název je podle Sardského krále Kandaulese, který zabil svou ženu, když odmítla projít nahá táborem jeho vojska.
Voyaerství: česky též šmírování. Vzrušuje vás sledování soukromí cizích lidí, hlavně ten pocit, že o vás neví a nedozví se to?
Pluralismus: též "swingers" - je to vzrušení při sexu s více partnery.
Incest: styk s rodiči, prarodiči, sourozenci či svými dětmi.
Pygmalionismus: vzrušení z nahých soch a ukájení se s nimi či u nich.
Gerontofilie: to je vzrušení při sexu se starými lidmi.
Pedofilie: je známá úchylka, kde jsou objektem sexu děti.
Zoofilie: už z názvu je jasné, že nejde o sex v ZOO, ale o sex se zvířaty, např.
hipofilie je sex s koňmi atd.
Mysofilie: pohlavní vzrušování věcmi, které obecně platí za odporné.
Nekrofilie: sex s mrtvolami.
Koprofilie: též "kaviár" je jakékoliv vzrušení z exkrementů (výkalů).
Pissing: močení současně s orgasmem nebo na partnera.
Jak je vidět, ačkoliv jsem nevyjmenoval všechny známé úchylky, přesto je výčet dosti obsáhlý...
V názvu článku je psáno, že každý z nás má v sobě nějakou sexuální úchylku, někdo i více a jiný to třeba ještě ani neví.
Kdo ví, co nastartuje ten motor, který nás pak do jisté míry ovládá. Nicméně pokud tvrdíte, že jste normální, pak vám nezávidím, neb normální je též nevýrazný, všední, neoriginální atd. A to přece není výhra, ne?
A pokud máte obrovskou zásobu erotických fantazií a bojíte se to komukoliv říct, pak pro jednou zapřete svou hrdost, ješitnost i strach se lišit a podělte se s ní s někým, komu věříte. Myslím, že se od té osoby taky dozvíte pár věcí, co byste do ní neřekli.
A až příště pojedete vlakem či metrem, tak si uvědomte, že naproti sedící muž má možná v polobotkách rudě nalakované nehty, vedle sedící slečna vděčí za útlý pas pod halenkou korzetu a i ten nenápadný úředníček s kufříkem v něm má místo papírů velkou sadu vibrátorů - kdož ví... Holt jsme jen lidi, ne? .-)))
Dodatek:
Tento článek už vyšel před týdnem, ale díky pádu xka se nezachoval, a proto je škoda, aby se zcela ztratil. Nicméně podle ohlasů na daný článek si dovolím ještě malé vysvětlení toho, proč je napsaný, jak je napsaný.
Nejvíce protestů bylo proti tomu, že do sebe míchám naprosto nesouvisející úchylky a nebo samotné slovíčkaření o pojmenování. Nejsem ani sexuolog, ani odborník. Sám mám pár vrozených úchylek, jsou mou součástí a umím s nimi již žít a dost mě obohacují. Tyto úchylky jsem začal amatérsky studovat v době, kdy jsem zjistil, že nedělám vše normálně, a začal jsem hledat odpovědi. Pro ty z vás, kteří se snažíte najít odpověď na to, co děláte a je to podle okolí úchylné, tak pro vás je tento článek mou pomocí. Uznávám, že je to všehochuť, ale snažil jsem se vyjmenovat vše, aby si každý mohl vybrat. Pokud se někoho dotklo, že tam je i homosexualita či piss, tak mi věřte, že nejen homosexualita, ale i úchylka je vrozená a není o moc lehčí pro život, pokud se s ní člověk nesžije.
Tak jen doufám, že tento článek pozdvihne ohlas na toto tabuizované téma a napíšete vlastní, jistě lepší články právě o té vaší úchylce a potěšíte tak tisíce lidiček, kteří ji mají stejnou a jsou uzavření, neboť si myslí, že jsou s ní sami na světě... Díky Sam
Pár zajímavostí o kterých někteří z nás nemají ani tušení:
Pyrofilie - Úchylka, při níž se sexuální vzrušení vyvolává ohněm.
Deflorační mánie - Sexuální úchylka, kdy dotyčný má touhu zbavit panenství co největší počet žen.
Retifismus - Podskupina fetišismu, kdy jsou erotickým stimulem ženské boty.
Frotérismus - Sexuální úchylka týkající převážně mužů. Jedná se o takzvané tření, kdy se takto postižený otírá nebo dotýká ženy v přeplněném dopravním prostředku a do to do té doby, než dosáhne ejakulace. Při přistižení předstírají, že se ženy dotkli náhodou.
Graeofilie - Úchylka, kdy postiženého vzrušují pouze staré ženy.
Tušérství - Tušér dosahuje vzrušení doteky intimních míst anonymních ženských objektů. Obvykle jakoby náhodou sáhne v dopravním prostředku nebo v parku na ňadro, zadek či genitál kolemjdoucí ženy. Jde o mírnější formu přímé sexuální agrese.
Skatofilie - Je sexuální úchylka, u které skatofil dosahuje vzrušení anonymními telefonáty s erotickým obsahem.
Symforofilie - Sexuální úchylka, vyznačující se sexuálním ukájením při automobilových nehodách.
Injektomanie - Sexuální úchylka spočívající v rozkoši ze vstřikovaní kapalin do těla.
Formikofilie - Původ této úchylky je v latinském formica = mravenec. Jedná se o jednu z variant zoofilie, kdy veškerý sexuální zájem takto postižených lidí se soustřeďuje na malé živočichy, jako například šneky, žáby a nejrůznější druhy hmyzu včetně mravenců, které si dotyčný přikládá na tělo, nejčastěji kolem pohlavních orgánů.